Savaş Haberleri Güncellemeleri: Alman Hükümeti 400 Menzilli Uzun Menzilli Füzeleri Transfer Etmeye Çağrılıyor


Savaş Haberleri Güncellemeleri: Alman Hükümeti 400 Menzilli Uzun Menzilli Füzeleri Transfer Etmeye Çağrılıyor

SAAB

Ukrayna’nın Yeni Sesi: Alman milletvekili, Alman uzun menzilli Taurus füzelerinin Ukrayna’ya nakledilmesini istedi

Berlin, on yıl önce satın alınan 600 füzeden yalnızca 150’si çalışır durumda olan bu son derece isabetli güdümlü füzelerin önemli bir sayısına sahip değil, ancak “onları Almanya’da depolamaktansa Ukrayna’da kullanmak çok daha faydalı olacaktır” dedi.

“Ukrayna’nın ortakları şimdi bir kumar oynamalı ve ülkeye, uluslararası hukuk sınırları içinde, çeşitli silah türlerinin birbiriyle ilişkili, çok alanlı kullanımı için kullanabileceği her şeyi sağlamalıdır” dedi.

Menzili 400-500 kilometre olan Taurus füzelerinin “Almanya’dan çok değerli bir katkı” sağlayacağını söyleyen Erdoğan, Ukrayna’nın NATO’nun kullandığı her türlü silahı alması gerektiğini ve artık “kırmızı çizgiler” olmaması gerektiğini vurguladı.

Devamını oku ….

Güncelleme #1: Almanya, Taurus KEPD 350 uzun menzilli seyir füzelerini Ukrayna’ya devredebilir (Doğu Habercisi)

Güncelleme #2: Almanya’nın Toros Cruise Füzesi Ukrayna İçin Sıradaki Olabilir (Savaş Alanı/Sürücü)

WNU Editörü: Bu uzun menzilli füzeler teslim edilirse, Kırım köprüsünü yok etmek ve Rusya’nın derinliklerine saldırmak için kullanılacak. Bu füzeler ayrıca Ukrayna sınırından Moskova banliyölerini vurabilecek menzile sahip.

Ahh ….

Bu füzelerin (veya ABD ATACMS’lerinin) Ukrayna’ya teslim edilmesi ve Ukrayna’nın bu füzeleri Moskova’yı da içine alan Rusya’nın içlerine doğru saldırılar düzenlemek için kullanması durumunda (ve Kiev’in de bunu yapacağına dair hiç şüphem yok), şehir merkezlerinden çok uzak bir yere şehir dışına çıkacağım zamandır.

Bana göre Rusya’nın Ukrayna’ya değil, NATO hedeflerine misillemede bulunacağı belli. Ve işte o zaman 3. Dünya Savaşı resmen başlayacak.

Kaynak

Yorum yapın