Rejeneratif Tıp İttifakı 29 Kasım AB Parlamentosu etkinliğinde Avrupa’nın hücre ve gen tedavisinin belirgin vaadini yansıtacak şekilde politika çerçevesini modernize etmesi hastalar için fayda sağlayacaktır.


Rejeneratif Tıp İttifakı 29 Kasım AB Parlamentosu etkinliğinde Avrupa'nın hücre ve gen tedavisinin belirgin vaadini yansıtacak şekilde politika çerçevesini modernize etmesi hastalar için fayda sağlayacaktır.

Phastalar faydalanacak eğer Avrupa modernize etmeks onun politika çerçevesi hücre ve gen tedavisinin belirgin vaadini yansıtmak içinRejeneratif Tıp İttifakı vurgulayacak içinde 29 Kasım AB Parlamentosu Etkinlik

Etkinlik, CAR-T tedavisi alan ilk pediatrik hastayı içerecek ve politika önerilerine odaklanmak tersi Avrupa’nın düşüşürekabet gücü

BRUSELLER – 24 Kasım 2022

Rejeneratif Tıp İttifakı (ARM), Avrupa Birliği’nin, hücre ve gen tedavilerinin tıbbın geleceği olarak belirgin vaadini yansıtacak şekilde politikasını ve düzenleyici çerçevesini modernize etmesi halinde, azalan rekabet gücünü tersine çevirebileceğini ve hastaların dönüştürücü tedavilere erişimini sağlayabileceğini söyleyecektir. 29 Kasım’da AB Parlamentosu’nda bir etkinlik.

ARM ve Avrupa Halk Partisi’nden Avrupa Parlamentosu Üyesi Dr. Stelios Kympouropoulos, ileri tedavi tıbbi ürünü (ATMP) geliştiricileri, klinik deneyler ve AB’deki yatırımlarla ilgili eğilimleri vurgulayacak.

“Hücre ve gen terapileri, AB’de ciddi hastalıkları olan hastalar için muazzam bir umut temsil ediyor – ancak hastaların erişimini sağlamak için harekete geçmezsek, sahip olacağımız tek şey umut olacak.” söz konusu MEP KympouropoulosNadir bir genetik nöromüsküler hastalık olan spinal müsküler atrofi ile yaşayan bir hasta. MEP Kympouropoulos kısa süre önce bir anlaşma imzaladı. mektup 25 Avrupa Parlamentosu Üyesi, Avrupa Komisyonu’ndan AB ilaç mevzuatını gözden geçirme önerisiyle Avrupa ilaç ve biyoteknoloji sektörlerini baltalamamasını istedi.

29 Kasım etkinliği – Avrupa’da ATMP’lerin Geleceği — AB ilaç mevzuatının ilk nesil revizyonuna, AB Sağlık Teknolojisi Değerlendirmesi Yönetmeliğinin gelecekteki uygulamasına ve hücre ve gen tedavilerinin Avrupa’nın sağlık alanındaki rolünü belirleyecek diğer önemli politika girişimlerine odaklanacak. yıllar boyunca.

“Avrupa, ATMP’leri tıbbın geleceği olarak gerçekten benimsemek için politikasını ve düzenleyici çerçevesini modernize ederse, kanser, nadir hastalıklar ve diğer ciddi ve genellikle yaşamı tehdit eden rahatsızlıklarla yaşayan Avrupalı ​​hastalar muazzam fayda sağlayacaktır.” dedi ARM CEO’su Timothy D. Hunt. “Dünün biyomedikal inovasyonunu bize getiren aynı politikalar ve yaklaşımlar, bugünün ve yarının hücre ve gen terapileri için işe yaramayacak. AB daha önce öncülük etti ve bir kez daha liderlik edebilir, ancak şimdi harekete geçme zamanı.”

AB’de onaylanan 23 ATMP’den 7’si piyasadan çekilmiştir. ARM’nin verileri, sektörün Avrupa’daki mücadelelerini daha da iyi gösteriyor:

  • Haziran 2022 sonu itibarıyla, beş yıl öncesine göre Avrupa’da devam eden endüstri klinik deneylerinin sayısı yalnızca %2 artarken, merkezi Avrupa’da bulunan geliştiricilerin sayısı %2 azalırken, Kuzey Amerika’daki sayılar %41 arttı. sırasıyla %42 ve Asya-Pasifik’teki rakamlar sırasıyla %74 ve %271 arttı.
  • Avrupa, 2022’nin ilk yarısında başlayan yeni denemelerin yalnızca %11’ini oluşturdu ve yalnızca iki adet 1. aşama denemesi yapıldı.

Daha fazla bilgi ARM’nin 1. Yarıyıl 2022 Sektör Raporunda bulunabilir, “Rejeneratif Tıp: Boru Hattı İvmesi Oluşturuyor.

Etkinlik sırasında ARM, AB’nin düzenleyici ve erişim çerçevelerini modernize edecek ve hücre ve gen tedavisi şirketlerini tedavilerini bölgede geliştirmeye, test etmeye ve ticarileştirmeye teşvik edecek politika önerileri yayınlayacak.

Diğer konuşmacılar arasında, dünya çapında kanser hücrelerine saldıran tasarlanmış bir hücre tedavisi olan CAR-T tedavisi alan ilk pediatrik hasta olan Emily Whitehead yer alıyor. On yıl sonra, lösemiden iyileştiği kabul edilir.

“Avrupa’da seyahat etmek ve bu muameleyi savunmak bir onurdur” Beyaz kafa dedişimdi 17. “Umarım dünyadaki her çocuk bir gün bu tedavilere erişebilir ve normal hayatlarına geri dönerek mutlu ve sağlıklı olabilir.”

Emily’nin babası, Tom Whitehead, Devlet Başkanı ve Emily Whitehead Vakfı’nın kurucu ortağı, da konuşacak. “Emily’nin CAR-T hücre terapisiyle başarısını elde etmesinden bu yana Avrupa’dan birçok aileden haber aldık ve daha fazla hastanın sadece kanserden sağ çıkabilmesi için bu yeni harika kanser tedavilerine daha fazla erişim sağlamayı umduğumuz hikayemizi paylaşmaktan onur duyuyoruz. bundan sonraki hayatta gelişmek.”

Medya sorguları

Daha fazla bilgi veya medya talepleri ve kayıt için lütfen ARM Halkla İlişkiler Kıdemli Direktörü Stephen Majors ile şu adresten iletişime geçin: smajors@alliancerm.org.

Rejeneratif Tıp İttifakı Hakkında

Rejeneratif Tıp İttifakı (ARM), kendini ileri tedavi tıbbi ürünleri (ATMP’ler) vaadini gerçekleştirmeye adamış önde gelen uluslararası savunuculuk kuruluşudur. ARM, hücre terapileri, gen terapileri ve doku mühendisliği terapilerini içeren bu yenilikçi ve dönüştürücü sektörü ilerletmek için Avrupa’da ve uluslararası düzeyde yasama, düzenleme, geri ödeme ve üretim girişimlerini desteklemektedir. Pazara sunulan ilk ürünler, dünya çapında birçoğunun başka geçerli tedavi seçeneği olmayan binlerce hastaya halihazırda yardımcı olan derin, kalıcı ve potansiyel olarak iyileştirici faydalar göstermiştir. Yüzlerce ek ürün adayı, potansiyel olarak yaşamı değiştiren ATMP’lerden oluşan sağlam bir boru hattına katkıda bulunur. 13 yıllık tarihinde ARM, küçük ve büyük şirketler, akademik araştırma kurumları, büyük tıp merkezleri ve hasta grupları dahil olmak üzere dünya çapında 475’ten fazla üyenin ve 15 Avrupa ülkesinde 80’den fazla üyenin çıkarlarını temsil ederek sektörün küresel sesi haline geldi. . ARM hakkında daha fazla bilgi edinmek veya üye olmak için ziyaret edin.

Rejeneratif Tıp İttifakı 29 Kasım AB Parlamentosu etkinliğinde Avrupa'nın hücre ve gen tedavisinin belirgin vaadini yansıtacak şekilde politika çerçevesini modernize etmesi hastalar için fayda sağlayacaktır.

İçerik GlobeNewswire’a aittir. DKODING Media, sağlanan içerikten veya bu içerikle ilgili herhangi bir bağlantıdan sorumlu değildir. DKODING Media, içeriğin doğruluğundan, güncelliğinden veya kalitesinden sorumlu değildir.

Rejeneratif Tıp İttifakı 29 Kasım AB Parlamentosu etkinliğinde Avrupa'nın hücre ve gen tedavisinin belirgin vaadini yansıtacak şekilde politika çerçevesini modernize etmesi hastalar için fayda sağlayacaktır.Kaynak

Yorum yapın