Doğu Ukrayna’da iki İngiliz gönüllünün öldüğü doğrulandı | Rusya-Ukrayna savaşı Haberleri


Aileleri, erkeklerin Soledar kasabasından insani tahliye girişiminde bulundukları sırada öldürüldüklerini söylüyor.

Ailelerinden yapılan açıklamaya göre, Doğu Ukrayna’da kaybolduğu bildirilen iki İngiliz gönüllü, Soledar’dan insani tahliye girişimi sırasında öldürüldü.

48 yaşındaki Andrew Bagshaw ve 28 yaşındaki Christopher Parry, bu ayın başlarında Rus ve Ukrayna kuvvetlerinin kontrol için yoğun bir mücadele verdiği tuz madeni kasabası Soledar’a doğru giderken kayboldu.

Parry’nin ailesi, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla yaptığı açıklamada, her iki erkeğin de öldürüldüğünü doğruladı.

Salı günü yayınlanan açıklamada, “Sevgili Chrissy’nin meslektaşı Andrew Bagshaw ile birlikte Ukrayna’nın doğusundaki Soledar’dan insani bir tahliye girişimi sırasında öldürüldüğünü büyük bir üzüntüyle duyurmak zorundayız.”

Ukrayna polisi 9 Ocak’ta, iki adamın 6 Ocak’ta Soledar’a gitmek üzere Kramatorsk’tan ayrılmasının ardından Bagshaw ve Perry ile bağlantılarını kaybettiklerini söyledi.

Sky News, Bagshaw’ın ailesinin iki adamın yaşlı bir kadını kurtarmaya çalışırken öldürüldüğünü söylediğini bildirdi.

Bakhmut'ta bombalanmış bir apartman bloğunun dışında yürüyen kasklı ve kurşun geçirmez ceketli Christopher Parry.  Arkasında ezilmiş bir tırmanma çerçevesi var ve bina bir füzenin çarptığı yerde siyah.
İngiliz gönüllü Christopher Parry, 5 Ocak’ta Bakhmut’ta resmedildi. Bölge, yoğun çatışmalara sahne oldu ve amansız Rus bombardımanının hedefi oldu. [File: Anna Kudriavtseva/Reuters]

Açıklamada, erkeklerin ölüm koşulları hakkında herhangi bir ayrıntı verilmedi ve Parry’nin “Rus işgalinin başladığı Mart ayında en karanlık saatinde kendini Ukrayna’ya çekilmiş bulduğunu ve en çok ihtiyacı olanlara yardım ederek 400’den fazla hayat ve birçok terk edilmiş hayvanı kurtardığını” ekledi. ”.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı aileleri desteklediğini söyledi. Bagshaw ayrıca Ukrayna’ya gittiğinde yaşadığı Yeni Zelanda vatandaşıydı.Kaynak

Yorum yapın