Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, konuk Rusya Başbakanı Mihail Mişustin’e ilişkileri daha yüksek bir seviyeye çıkarmak istediğini söyledi.


Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, konuk Rusya Başbakanı Mihail Mişustin'e ilişkileri daha yüksek bir seviyeye çıkarmak istediğini söyledi.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping Çarşamba günü Pekin’de bir araya geldi.Alexander Astafyev / AP

SCMP: Xi Jinping, Çin ve Rusya’yı Mişustin ile müzakerelerde ‘işbirliğini artırmaya’ çağırdı

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping Çarşamba günü konuk Rusya Başbakanı Mihail Mişustin’e, Pekin’in Moskova’nın temel ilgi alanlarına yönelik sağlam destek sağlamaya devam edeceğini söyledi.

Xi, sözlerini, her ikisi de Batı’nın artan baskısı altında olan iki komşu arasındaki son dayanışma gösterisi olan Pekin’deki görüşmeleri sırasında yaptı.

Birleşmiş Milletler, Şanghay İşbirliği Örgütü ve 20’ler Grubu gibi çok taraflı platformlarda işbirliğini güçlendirmenin yanı sıra Çin ve Rusya’nın “potansiyel” yeni ekonomik, ticari ve yatırım bağlantılarını keşfetmesi gerektiğini söyledi.

Devamını oku ….

WNU Editörü: Ticaret kesinlikle patlıyor …. Rusya, Çin ile olumlu ilişkiler kuruyor, ticaret cirosunun 200 milyar dolara ulaşabileceğini söylüyor (ForexLive).

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, konuk Rusya Başbakanı Mihail Mişustin’e ilişkileri daha yüksek bir seviyeye çıkarmak istediğini söyledi.

Xi, Rusya Başbakanı ile görüştü — Xinhua

Rusya Başbakanı Xi ve İş Forumu İçin Çin’de — Moskova Times/AFP

Rusya ve Çin, Batı eleştirilerinin ortasında ekonomik anlaşmalar imzaladı — Reuters

Rusya ve Çin, Batı eleştirilerine rağmen ekonomik anlaşmalar imzaladı — DW

Rusya ve Çin, Batı eleştirilerine meydan okuyarak yeni anlaşmalar imzaladı — El Cezire

Pekin ziyaretinde Rusya başbakanı, Batı’dan gelen baskının Çin ile bağları güçlendirdiğini söyledi — AP

Rusya Başbakanı, Çin ile ilişkilerin ‘benzeri görülmemiş bir seviyede’ olduğunu söyledi — ReutersKaynak

Yorum yapın