ChatGPT: Davos’taki CEO’lar bunu iş e-postaları yazmak için kullanıyorChatGPT: Davos'taki CEO'lar bunu iş e-postaları yazmak için kullanıyor


Davos, İsviçre
CNN

Çevrimiçi öğrenim sağlayıcısı Coursera’nın CEO’su Jeff Maggioncalda, ChatGPT’yi ilk denediğinde “aptal kaldığını” söyledi. Şimdi, bu onun günlük rutininin bir parçası.

E-postaları patlatmak için güçlü yeni yapay zeka sohbet robotu aracını kullanıyor. Bunu, “karışık bir ritimle arkadaşça, iyimser, otoriter bir tonda” konuşmalar yapmak için kullanıyor. Hatta bunu, Coursera’nın ChatGPT gibi yapay zeka araçlarını platformuna dahil etmeye nasıl yaklaşması gerektiği gibi büyük stratejik soruları çözmeye yardımcı olmak için kullanıyor.

Maggioncalda, CNN’e “Onu bir yazı asistanı ve bir düşünce ortağı olarak kullanıyorum” dedi.

Maggioncalda, Dünya Ekonomik Forumu için bu hafta İsviçre’nin Davos kentinde toplanan binlerce iş adamı, politikacı ve akademisyenden biri. Gündemde, enerji krizinden Ukrayna’daki savaşa ve ticaretin dönüşümüne kadar küresel ekonomiye ağırlık veren bir dizi acil konu var. Ancak birçoğunun hakkında konuşmaktan vazgeçemediği şey ChatGPT’dir.

Yapay zeka araştırma şirketi OpenAI’nin geçen yıl genel kullanıma sunduğu araç, büyük çevrimiçi veri kümelerinde eğitimden sonra istemleri orijinal denemelere, hikayelere, şarkılara ve görüntülere dönüştürebilen “üretken yapay zeka” hizmetlerinin nasıl olduğu hakkında konuşmaları ateşledi. nasıl yaşadığımızı ve çalıştığımızı kökten değiştirebilir.

Bazıları sanatçıları, öğretmenleri, programcıları ve yazarları (evet, hatta gazetecileri) dahil edeceğini iddia ediyor. bir işten Diğerleri daha iyimser, çalışanların yapılacaklar listelerini daha verimli bir şekilde ele almalarına veya daha üst düzey görevlere odaklanmalarına izin vereceğini varsayıyor.

Bu, çoğu kez aracı kendileri test ettikten sonra birçok üst düzey yöneticiyi büyüleyen bir tartışmadır.

Dijital tedarik zinciri platformu Tradeshift’in CEO’su Christian Lanng, yıllarca maruz kaldıktan sonra bile ChatGPT tarafından sergilenen yetenekler karşısında şaşkına döndüğünü söyledi. Silikon Vadisi aldatmacası.

Platformu e-posta yazmak için de kullandı ve aradaki farkı kimsenin fark etmediğini iddia ediyor. Hatta Tradeshift’in şu anda pahalı bir profesyonel hizmetler firmasıyla çalıştığı bir hizmet olan bazı muhasebe işlerini bile yaptırdı.

ChatGPT bugüne kadar çoğunlukla bir merak ve geleceğin habercisi olarak görüldü. OpenAI’nin halihazırda güncelliğini yitirmiş olan GPT-3.5 dil modeline dayanmaktadır; daha gelişmiş GPT-4 versiyonu üzerinde çalışılıyor ve bu yıl piyasaya sürülebilir.

Pek çok eleştirmen, hata yaptığını, acı verici derecede tarafsız olduğunu ve açık bir insan empatisi eksikliği gösterdiğini belirtmekte hızlıdır. Örneğin, bir teknoloji haber yayını yayınlamak zorunda kaldı. birkaç önemli düzeltme ChatGPT tarafından yazılmış bir makale için. Ve New York City devlet okullarında yasaklı öğrenci ve öğretmenler onu kullanmaktan

Ancak rakiplerin yazılımları veya benzer programları kısa sürede iş dünyasını kasıp kavurabilir.

Microsoft

(MSFT)
OpenAI’de bir yatırımcı olan , bu hafta GPT-3.5, programlama asistanı Codex ve görüntü oluşturucu DALL-E 2 dahil olmak üzere şirketin araçlarının artık genel olarak Azure OpenAI Service adlı bir pakette ticari müşterilerin kullanımına sunulduğunu duyurdu. ChatGPT yakında ekleniyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella bu hafta Davos’ta bir dinleyici kitlesine “Bu teknolojilerin bir yardımcı pilot olarak hareket ederek insanların daha azıyla daha fazlasını yapmasına yardımcı olduğunu görüyorum” dedi.

Maggioncalda da benzer bir bakış açısına sahiptir. Yüz yüze sınıf eğitimine veya konunun uzmanlarıyla bire bir görüşmeye erişimi olmayan öğrenciler için öğrenmeyi daha etkileşimli hale getirme fırsatı görerek, üretken yapay zekayı bu yıl Coursera’nın teklifine entegre etmek istiyor.

Hileyi önleme ve doğruluğu sağlama gibi zorlukların ele alınması gerektiğini kabul ediyor. Ve üretken yapay zeka kullanımının artmasının toplum için tamamen iyi olmayabileceğinden endişe ediyor – örneğin, yazma eylemi karmaşık fikirleri işlemeye ve çıkarımları bilemeye yardımcı olabileceğinden, insanlar daha az çevik düşünürler haline gelebilir.

Yine de hızlı hareket etme ihtiyacı görüyor.

“Bunu kullanmayan herkes kısa süre sonra ciddi bir dezavantaja sahip olacak. Kısa bir süre gibi. Çok yakında,” dedi Maggioncalda. “Sadece bu araçla bilişsel yeteneğimi düşünüyorum. Öncekine kıyasla çok daha yüksek ve benim verimliliğim ve üretkenliğim çok daha yüksek.”Kaynak

Yorum yapın